رونمایی از کتاب «آوریل درون کودتا»

مراسم رونمایی از کتاب «آوریل درون کودتا» امروز بیست و نهم اردیبهشت‌ماه با حضور وزیر امور خارجه ونزوئلا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان و مدیرعامل موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران ساعت ۱۴ در سرای ملل سی‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

همزمان با دهمین روز از نمایشگاه سی‌وچهارم، کتاب «آوریل درون کودتا» نوشته وزیر فرهنگ جمهوری ونزوئلا رونمایی شد.

در این آیین محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارنستو ویلگاس پولژاک، وزیر فرهنگ جمهوری ونزوئلا، یاسر احمدوند، رئیس سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحسن روزی‌طلب، مدیرعامل موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران، حسین دیوسالار، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و خوزه‌رافائل سیلواآپونته، سفیر جمهوری ونزوئلا حضور پیدا کردند.

گفتنی است «آوریل درون کودتا» مقاله تاریخی ویلگاس پلژاک است که اولین‌بار در سال 2009 منتشر شد و 10 سال بعد، دولت سوسیالیست ونزوئلا این کتاب را که نویسنده آن به عنوان بازیگری سیاسی، نقش اصلی را در این نمایشنامه داشت، به صورت رایگان میان مردم توزیع کرد.

در آن ایام این کتاب، یک سند ضروری و یادبودی برای مرگ دشمنان و رستاخیز مردمی ضدکودتا به حساب می‌آمد و امروز نیز کتابی است قابل اعتنا و قابل مراجعه که اینک در اختیار شما خواننده ایرانی قرار گرفته است.

انتشارات ایران این کتاب را که به موضوع کودتای 3 روزه‌ ونزوئلا در آوریل 2014 پرداخته برای نخستین‌بار در ایران به چاپ رسانده است.

سهیلا نوری
خبرنگار

انتهای پیام/

بـیـشتـر بـخوانیم